Sahte Düğün Parası

Gönderen: in Liste on Mart 08, 2016 . Yorumlar.

Merhaba,

Bu makalede sahte düğün paraları ve düğün doları hakkında yazıyor olacağım.

Son günlerde düğünlerde, nişanlarda bu düğün paralarını bolca görür olduk. Eminim ki ilk başta bu paraların neden bu kadar kolay saçıldığını bu insanların çok mu zengin olduğunu düşünüyordunuz. Sonra bir de farkettiniz ki bunlar aslında gerçek para değil tamamen sahte paralar.

Eskiden düğünlerde kullanılmak üzere paralar bozdurulur 1 - 5 ve en yüksek 10 TL yaptırılır ve bunlar atılırdı. Çocuklar bu paraları toplamak için koşuşturur eline kaptıkları paralara tam sevinirken düğün şarkıcıları gelip hemen bu paraları onların elinden alırdı. Sonra dolar ve euro çıktı. Artık Türk lirası yerine düğünlerde dolar atılıyor euro atılıyordu. Tabi bunlar havalı düğünler olarak anılıyor. Düğün zengin düğünü olarak anılıyordu.

Daha sonra bu düğünlerde dolar, euro yaygınlaştı. 1 dolarlar havada uçuşmaya başladı. Ne zaman ki o düğünde 100 dolar atanları gördük o  zaman bir bu işin içinde bir iş var demeye de başladık.

Düğünlerde sahte düğün doları, sahte düğün eurosu ilk ne zaman başladı bilmiyorum ama bu gelenekten en çok düğünlerdeki çalgıcılar zararlı çıktı diyebilirim. Tabi bir de çocuklar. Sevinerek koşturup kapılan o paralar sahte çıktığında o çocuğun yüzündeki ifadeyi görmek istemezsiniz.

Çocukken böyle bir anım olmuştu. Yerden kaptığım 100 dolar parayı doğruca anneme götürmüştüm. O kadar sevinçliydim ki paraya bakamamıştım bile hemen cebime atmıştım. Tabi o heyecanla arkadamdan gelen ve paraları toplayan kişiye dikkat dahi etmemiştim. Birden o uzun boyuyla önümde dikildi. Daha bu kim ki demeye kalmadan elindeki tefi farkettim. Diğer eliylede hadi ver o parayı der gibi öne arkaya sallıyodu. O heycanla hızlıca düşünüp elimi cebime attım ve daha önceden annemin verdiği harçlık olan 10 TL'yi çıkarıp verdim. Adam bir eliyle tefini çalarken diğer eliyle benim verdiğim 10 TL'yi sıkıca kavrayıp diğer paraları toplamak için hemen yanımdan uzaklaştı. Ben o gece düğünü nasıl bitirdim hatırlamıyorum. Eve gidip durumu babama anlattım ve gururla 100 dolarımı çıkarıp gösterdim. Ama babam bana bakıp bir yanda da kahkaha atıyordu. Ne oldu niye gülüyorsun derken paranın sahte olduğunu öğrendim. Olan benim 10 TL'ye olmuştu. 

E sahte düğün paraları bu kadar popüler olduğuna göre artık siz de düğüne giderken eliniz boş gitmezsiniz. İllaki ben de bir kaç yüz sahte dolar atayım diyorsanız ürünlerimize göz atmanızı tavsiye ederim. Sahte düğün parası tl ve sahte düğün parası satın al yapabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yap

Cevap Yaz

* İsim:
* E-mail: (Yayınlanmadı)
   Website: (Site url http:// ile)
* Yorum:

24 Saatte Kargo

Siparişler 24 saat içinde kargolanmaktadır.

Sorgusuz Sualsiz İade

×

Sorgusuz Sualsiz İade

Üstelik iade kargo ücreti de Hergünyeni'den.

Geniş Ödeme Seçenekleri

×

Geniş Ödeme Seçenekleri

Kredi kartıyla peşin veya taksitle veya kapıda nakit ödeme.

Zengin ödeme seçeneklerinden size en uygun olanını seçin. Kredi kartı, havale, kapıda ödeme, paypal seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan tüm işlemler 128 bit güvenlikli ssl sertifikası eşliğinde yapılmaktadır. Girdiğiniz kart bilgilerini biz dahil kimse göremez. Bilgiler tamamen sizin ve bankanızın arasında şifrelenerek iletilmektedir.

Sabit Kargo Ücreti

×

Sabit Kargo Ücreti

Sepetinizdeki tüm ürünler için sabit kargo ücreti ödersiniz.

Hergünyeni'de sürpriz kargo ücretleriyle karşılaşmazsınız. Sepetinize istediğiniz kadar ürünü eklersiniz sabit tek kargo ücreti ödersiniz. Sabit kargo ücretimiz 4.99 TL'dir. Üstelik 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo bedava.

×

24 Saatte Kargo

Bu ürün 24 saat içinde kargolanmaktadır.

Her gün yeni farkı: Bu ürün 24 saat içinde kargolanmaktadır, hizmet kalitemize ve h ızımıza o kadar güveniyoruz ki, gecikirse kargo ücretinizi iade ediyoruz.

Sorgusuz Sualsiz İade

×

Sorgusuz Sualsiz İade

Üstelik iade kargo ücreti de Hergünyeni'den.

Her gün yeni farkı: Bu ürünü şimdi alın, evde inceleyin, memnun kalmazsanız anında iade edin, iade kargo ücretini de biz ödeyelim. Size gönül rahatlığıyla alışverişin keyfini sürmek kalsın.

Geniş Ödeme Seçenekleri

×

Geniş Ödeme Seçenekleri

Kredi kartıyla peşin veya taksitle veya kapıda nakit ödeme.

Her gün yeni farkı: Zengin ödeme seçeneklerinden size en uygun olanını seçin. Kredi kartı, havale, kapıda ödeme, paypal seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan tüm işlemler 128 bit güvenlikli ssl sertifikası eşliğinde yapılmaktadır. Girdiğiniz kart bilgilerini biz dahil kimse göremez. Bilgiler tamamen sizin ve bankanızın arasında şifrelenerek iletilmektedir.

×